Aktuality
     
     
     
     OD 1. LEDNA 2009 JE NAŠE ŠKOLA SLOUČENA SE ZÁKLADNÍ ŠKOLOU AKADEMIKA HEYROVSKÉHO.
     
     Dne 24.11.2008 zastupitelstvo města Chomutova schválilo sloučení Základní školy Havlíčkova se Základní školou Akademika Heyrovského - tisková zpráva Magistrátu města Chomutova je zde, odkaz na online přenos zasedání zastupitelstva je zde. Informace ředitele ZŠ Akademika Heyrovského je zde. Další dokumenty týkající se sloučení škol najdete na samostatné stránce zde.
     
     
     
     ŠKOLNÍ ROK 2009/2010:
     
     
     V průběhu měsíce září 2009 bude aktualizace těchto webových stránek uzavřena. Další informace včetně archivu stránek obou škol najdete na stránkách ZŠ Akademika Heyrovského zde.
     
     
     V sekci Školní jídelna si přečtěte oznámení vedoucí školní jídelny o prodeji obědů ve školním roce 2009/2010.
     
     
     Dny otevřených dveří pro rodiče se v letošním roce budou konat každou první středu v měsíci od 14.00 do 16.00 hod.
     
     
     
     
     
     ŠKOLNÍ ROK 2008/2009:
     
     
     Cena ředitele školy za letošní rok byla udělena Ladislavu Drobnému (IX.C).
     
     
     
     Fotografie z loučení 9. tříd si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.
     
     
     Na fotografie z posledního zvonění 9. tříd se můžete podívat ve Fotogalerii.
     
     
     Zaniklou železniční trať Křímov - Reitzenhain tentokrát navštívila třída II.C s p. uč. Gabrielou Handrychovou a p. uč. Jarmilou Ježilovou. Provázel je odborník na tuto trať p. Lubomír Váně. Na fotografie z exkurze se můžete podívat ve Fotogalerii. Další fotografie (foto p. uč. G. Handrychová) najdete zde.
     
     
     Den dětí na 1. června pro své mladší spolužáky z 1. stupně moc pěkně připravila IX.B s paní uč. Marcelou Procházkovou. Občanské sdružení rodičů a přátel školy ZŠ Havlíčkova přispělo na oslavy částkou 17 730,- Kč. Na první fotografie se můžete podívat ve Fotogalerii.
     
     
     29. května se konal fotbalový turnaj o pohár bývalého ředitele naší školy, který organizoval p. uč. Radek Janout a Ladislav Drobný (IX.C). V mladší kategorii zvítězila třída VI.E, ve starší kategorii se vítězem stala třída IX.C. Fotografie z turnaje najdete ve Fotogalerii.
     
     
     Žáci 9. tříd s p. uč. Jarmilou Ježilovou a p. uč. Vladimírem Šmídem prozkoumali v rámci přípravy projektu část zaniklé železniční trati Křímov - Reitzenhain. Fotografie z exkurze si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.
     
     
     Žáci 5.-9. tříd se vrátili ze zájezdu do Anglie, který organizovaly paní učitelky Tereza Černá a Lucie Janoušková. Fotografie, které najdete ve Fotogalerii, zatím přinesli Bára Šveigerová, Martin Stasinka a Kuba Málek. Těšíme se na další!
     
     
     Naše fotbalové mužstvo žáků 4.-5. tříd ve složení: Marek Chaloupka, Ondřej Skřivánek, Marek Zikán (všichni IV.D), Martin Stejskal, Václav Otáhal (oba IV.C), Jakub Bielesz (V.E), Jiří Jánský, Vlastimil Záboj, František Hašek (všichni V.D), Veronika Šofrová, Adam Fridrín (oba V.E) zvítězilo v okresním kole fotbalového turnaje McDonalds Cup, když ve finále porazili mužstvo ZŠ Zahradní 3:0. Žáky trénuje p. učitel Radek Janout. Blahopřejeme!
     
     
     Naši žáci Michaela Lacinová, Lucie Hanselová, Jakub Málek, Jiří Šotola (všichni VI.D), Michaela Babická (VII.D), Lukáš Kodet (VII.C), Karolína Plášilová (VIII.D) a Václav Kvíz (IX.C) se s úspěchem zúčastnili dopravní soutěže mladých cyklistů. Kolektivy získaly v I. kategorii 2. místo ze 14 družstev, ve II. kategorii 6. místo ze 17 družstev a Václav Kvíz (IX.C) vybojoval 1. místo v kategorii jednotlivců. Školní kolo organizoval p. učitel Patrik Nádaský. Blahopřejeme!
     
     
     Naši žáci byli velmi úspěšní v XVII. ročníku výtvarné soutěže Jirkovská paleta. Kateřina Palánová (V.E) získala za práci Hodina tělocviku 2. místo v kategorii B1 (1. stupeň ZŠ). Dominika Trhlíková, Tereza Bartlová a Denisa Herlesová (VII.B) se v kategorii B2 (2. stupeň ZŠ) umístily na 1. místě se svou kolektivní prací a Kateřina Zýková (IX.B) získala 2. místo za práci Přátelský závod na koních. Blahopřejeme!
     
     
     Náš pěvecký sbor Happy Smile pod vedením paní učitelky Aleny Valevské vybojoval zlaté pásmo v kategorii II.B na Krajské přehlídce školních dětských pěveckých sborů 2009 v Ústí nad Labem. Přípravný sbor Sluníčka byl také velmi úspěšný, umístil se ve stříbrném pásmu v kategorii I.A. Blahopřejeme!
     
     
     Žáci 9. tříd s p. učitelem Vladimírem Šmídem a p. učitelkou Lucií Janouškovou navštívili památník v Terezíně. Fotografie z exkurze (foto Ladislav Drobný) najdete ve Fotogalerii.
     
     
     Jakub Klečka (VIII.D) je mistrem České republiky 2009 ve střelbě rychlopalnou vzduchovou pistolí v kategorii dorostenců. Blahopřejeme!
     
     
     Žáci navštěvující zeměpisný seminář připravili pod vedením p. uč. Marie Polejové projekt o souostroví Galapágy. Prezentace projektu probíhá nepřetržitě v atriu v 1. patře. Fotografie najdete ve Fotogalerii.
     
     
     26. března 2009 se konalo okresní finále basketbalového turnaje dívek. Naše družstvo starších žákyň ve složení: Tereza Nováková (VIII.D), Denisa Gulyásová (VIII.C), Jitka Smolková (VIII.C), Nikola Holečková (VI.E), Karolína Puschnerová (VI.E), Jitka Housková (IX.C), Anna Straková (IX.C), Simona Szabová (IX.C) a Dominika Randáčková (IX.C) si pod vedením p. učitele Radka Janouta vybojovalo skvělými výkony 1. místo a postupuje do kraje. Blahopřejeme!
     
     
     Naši žáci byli velmi úspěšní v okresním kole zeměpisné olympiády. Jaroslav Landa (VI.E) vybojoval 3. místo v kategorii 6. tříd, Jiří Andres (VII.D) se umístil na 5. místě v kategorii 7. tříd a Martin Zelenka (VIII.D) na 5. místě v kategorii 8. tříd. Blahopřejeme!
     
     
     Žáci naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže na téma Sport. Jejich práce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii. Umístění:
     1.-2. třídy: 1. Matěj Šulc, Eva Křikavová, 2. Tereza Potrebuješová, Jakub Horký, 3. Adéla Pěničková, Kateřina Knoblochová
     3.-4. třídy: 1. Kateřina Sobotková, Markéta Škorpilová, 2. Michal Nechanický, Míša Sieglová, Pavlína Urbanová, Victoria Mitkova, 3. Sára Poláchová
     5.-6. třídy: 1. Marián Benek, 2. Kateřina Palánová, Lucie Hanselová, Michaela Lacinová, 3. Natálie Nováková, Veronika Drobná
     7.-9. třídy: 1. Kristýna Bigasová, Lucie Prockertová, 2. Kateřina Zýková, Anna Roučková, 3. Vojtěch Krob, Tereza Nováková, Kamila Plomerová
     Prostorové práce: 1. Dominika Trhlíková, Tereza Bartlová, Denisa Herlesová, 2. Jiří Malecký, Radek Novák, Jan Nápravník, 3. Daniela Dudová, Šarlota Dušková, Nikola Šteffková, Tereza Doksanská, Karolína Puschnerová, Kateřina Fresserová, Tereza Strejcová
     
     
     14. března 2009 se žákyně naší školy zúčastnily recitační soutěže pořádané SKSS Chomutov. Simona Kmoníčková z VIII.D se umístila ve své kategorii na krásném 3. místě. Na fotografie ze soutěže (foto p. uč. Gabriela Handrychová) se můžete podívat ve Fotogalerii.
     
     
     28. února se konal karneval 1. tříd, který připravily p. uč. Renata Prollová a Martina Marková za pomoci žákyň IX.C. Fotografie z karnevalu si můžete prohlédnout ve Fotogalerii. Větší fotografie ke stažení najdete zde.
     
     
     Fotografie z vyhodnocení výstavy Barevná pohoda a literární soutěže na téma Škola před zrcadlem a Volný čas (foto p. uč. Jana Eichhornová) si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.
     
     
     Michaela Babická (VII.D) se umístila na krásném 6. místě v okresním kole olympiády v angličtině, kat. 6. - 7. tříd, která se konala 20.2.2009 v Klášterci nad Ohří. Jiří Bock (IX.B) získal totéž pěkné 6. místo ve stejné soutěži, kat. 8. - 9. tříd. Blahopřejeme!
     
     
     Antonín Domanický (IX.B) vybojoval skvělé 3. místo v okresním kole dějepisné olympiády, která se konala 27.1.2009 v Domě dětí a mládeže. Blahopřejeme!
     
     
     Ve Fotogalerii se můžete podívat na fotografie z lyžařského výcvikového kursu na Bublavě (foto p. učitel Patrik Nádaský).
     
     
     
     Informace k zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2009/2010:
     Magistrát města Chomutova se sloučením ZŠ Havlíčkova se ZŠ Akademika Heyrovského upravil i školské obvody. Zrušen byl obvod ZŠ Havlíčkova a tento obvod byl rozdělen pod zbývající chomutovské školy. Informace o školském obvodu č.7 - ZŠ Ak. Heyrovského 4539 jsou vyvěšeny u vstupních dveří budovy ZŠ Heyrovského i budovy ZŠ Havlíčkova.
     Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2009/2010 proběhl na ZŠ Chomutov, Ak.Heyrovského 4539, ve dnech 15. ledna 2009 (čtvrtek) a 16. ledna 2009 (pátek).
     Podrobnější informace k zápisu včetně formuláře žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání, žádosti o odklad povinné školní docházky a žádosti o přijetí do přípravné třídy si můžete stáhnout zde:
     Informace a dokumenty k zápisu 15.-16.1.2009
     Informace pro rodiče budoucích prvňáčků si můžete stáhnout zde:
     Informace rodičům budoucích žáků 1. tříd
     
     V 1. třídách budou v příštím školním roce 2009/2010 na ZŠ Akademika Heyrovského vyučovat paní učitelky Mgr. Jana Gothová, PhDr. Petra Jandová a Mgr. Pavlína Pretlová.
     
     
     Vzhledem ke sloučení se ZŠ Akademika Heyrovského dochází ke změnám názvů tříd - viz strana Pedagogický sbor.
     
     
     Ve Fotogalerii se můžete podívat na fotografie z vánočních besídek v některých třídách.
     
     
     Florbalové družstvo naší školy pod vedením p. uč. Radka Janouta vybojovalo 3. místo v okresním finále turnaje ve florbalu žáků 4.-5. tříd - Junior Florbal Cup 2008, který se konal 11. prosince 2008 na ZŠ Akademika Heyrovského (foto Josef Griml). Blahopřejeme!
     
     
     V měsících listopadu a prosinci probíhaly na naší škole besedy na téma prevence šikany "Nechte mě bejt "a prevence trestných činů mládeže "Zpackané životy". Žáci celého druhého stupně shlédli film s danou problematikou a poté diskutovali k tématu. Besedy již řadu let pro nás připravuje Petr Procházka z Policie ČR.
     V listopadu a prosinci také proběhl v několika třídách dlouhodobý program prevence sociálně patologických jevů pod názvem "Jak na čerty", který byl garantovaný OS-Světlo a dotovaný KÚ Ústí nad Labem.
     Fotografie z besed (foto p. uč. Jana Eichhornová) najdete ve Fotogalerii.
     
     
     9. prosince proběhla instalace a vernisáž výstavy nazvané Barevná pohoda. Výstava bude probíhat v prostorách městské knihovny v Chomutově do 31.12.2008. Podíleli se na ní žáci zapojení do projektů Jsme v pohodě III. a Barevné pralinky III., které jsou věnované prevenci šikany a návykových látek. Výstava je vyvrcholením těchto projektů, kterých se účastní i žáci naší školy. Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy. Pokud budete mít do konce prosince čas, přijďte se podívat na jejich výtvarné práce.
     Na obrázky z výstavy (foto p. uč. Jana Eichhornová) se můžete podívat ve Fotogalerii.
     
     
     Martin Stasinka (VI.A) vybojoval skvělé 2. místo ve Vánočním turnaji ve stolním tenisu na ZŠ Heyrovského, kategorie 6.-7.tříd (foto Josef Griml).
     
     
     V pátek 5. prosince navštívili naši školu hned dva Mikuláši s čerty, čerticemi i anděly. Můžete se na ně podívat ve Fotogalerii.
     
     
     Dne 2.12.2008 se konalo plenární zasedání Občanského sdružení rodičů a přátel Základní školy Havlíčkova ulice Chomutov.
     Program: diskuse o optimalizaci škol v Horní Vsi, důvodová zpráva.
     Jednání se zúčastnili: Mgr. Miloš Zelenka - ředitel Základní školy Chomutov, Akademika Heyrovského 4539, Mgr. Pavel Karel Markvart - předseda komise pro výchovu a vzdělávání zastupitelstva města Chomutova.
     DĚKUJEME RODIČŮM NAŠICH ŽÁKŮ ZA PODPORU A SPOLUPRÁCI NEJEN NA TOMTO ZASEDÁNÍ, ALE V PRŮBĚHU VŠECH JEDNÁNÍ O OPTIMALIZACI SÍTĚ ZÁKLADNÍCH ŠKOL V CHOMUTOVĚ.
     Vedení školy, pedagogové a pracovníci ZŠ Chomutov, Havlíčkova 3675
     Dokumenty týkající se sloučení škol najdete na samostatné stránce zde.
     
     
     Na úterý 18. listopadu 2008 je vyhlášeno volno ředitele školy.
     
     
     Na naší škole budou i v letošním roce probíhat projekty zaměřené na prevenci sociálně patologických jevů: Jsme v pohodě III.- garant PPP Chomutov, Barevné pralinky III. - garant PPP Chomutov, Stále hezky - garant Krajský úřad Ústí nad Labem. Kromě dlouhodobých projektů se uskuteční další akce pro žáky II. stupně i jejich rodiče. Podrobnosti se dočtete v sekci Co organizujeme. Fotografie z prosincové výstavy Barevně v pohodě a z vyhlášení nejlepších prezentací na téma Moje třída můžete vidět ve Fotogalerii.
     
     
     Třída V.A navštívila okresní ředitelství Policie ČR v Chomutově. Co tam děti zažily, si můžete přečíst zde. Obrázky z akce můžete vidět zde.
     
     
     Naši žáci Jan Radimský (VI.B), Jakub Filípek (IX.A) a Miroslav Král (IX.A) pod vedením p. uč. Radka Janouta vybojovali 3. místo v nohejbalovém turnaji družstev starších žáků O putovní pohár ŠŠK při 12. ZŠ Chomutov, který se konal 26. září 2008.
     
     
     Na fotografie z vítání prvňáčků ve školním roce 2008/2009 se můžete podívat ve Fotogalerii.
     
     
     
     
     
     ŠKOLNÍ ROK 2007/2008:
     
     
     V pátek 13.6. proběhlo v tělocvičně vyhodnocení projektu Voda pro 1. stupeň. Fotografie si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.
     
     
     Ve Fotogalerii se můžete podívat na některé práce z fotografické soutěže Voda objektivem a na práce z literární soutěže v rámci projektu Voda.
     
     
     Fotografie z prezentace projektu Kdybychom byli Vikingové, na kterém se účastnili žáci zeměpisného semináře p. uč. Marie Polejové, můžete vidět ve Fotogalerii. Další fotografie (foto p. uč. G. Handrychová) najdete zde.
     
     
     V rámci projektu Voda připravili žáci 6.B s p. uč. Pavlínou Tomáškovou vodní hrátky pro děti z 1.A. Fotografie (foto p. uč. Handrychová) uvidíte zde.
     
     
     V 10. ročníku turnaje v malé kopané o putovní pohár ředitele ZŠ a MŠ Březno si naše družstvo mladších žáků vybojovalo 2. místo a bylo zároveň nejmladším družstvem v celé soutěži.
     
     
     Naši žáci měli velké úspěchy v pěvecké soutěži Chomutovský skřivánek, kterou pořádá Dům dětí a mládeže. V I. kategorii se Veronika Hoyerová (I.A) umístila na 2. místě. Ve II. kategorii získala Sandra Lavruková (V.A) čestné uznání. Ve III. kategorii vybojovaly 1. místo Tereza Svobodová (VII.A) a Dominika Randáčková (VIII.A) v sólech, v duu získaly Tereza Svobodová (VII.A) a Simona Kmoníčková (VII.A) 2. místo a v triu se Dominika Randáčková (VIII.A), Lucie Prockertová (VII.B) a Jiří Zmátlo (VII.B) umístili na 1. místě. Blahopřejeme!
     
     
     Žáci 1. tříd s p. uč. G. Handrychovou a D. Nebeskou navštívili Chomutovský zoopark a Eurosafari. Fotografie (foto p. uč. Handrychová) si můžete prohlédnout zde.
     
     
     Na naší škole probíhá od 12.5.2008 projekt Voda.
     Cíle projektu:
     - hlubší poznání výzkumu vody
     - uvědomit si vlastní odpovědnost za kvalitu a čistotu pitné vody
     - zjistit, kde se bere, kam odtéká, co ji špiní
     - proč s ní šetřit
     - jaký je koloběh vody
     - vytvořit prezentaci projektu Voda očima našich žáků
     V rámci projektu se konají zeměpisné a přírodopisné soutěže, hudební vystoupení, výtvarná, literární a fotografická soutěž s prezentacemi a výstavami. Žáci se účastní exkurzí v úpravně pitné vody, čističce odpadních vod a vodních dílech v okolí Chomutova. Shlédnou i expozici Mořský svět v Praze. Podrobnější informace najdete v samostatném odkazu Projekt Voda.
     Na obrázku připravují dívky z 9.A pod vedením zástupkyně ředitele Milady Čermákové nástěnku k projektu.
     
     
     
     V rámci projektu Voda navštívili dne 11.6.2008 vybraní žáci 7.-9. tříd vodní díla Křímov a Kamenička a úpravnu pitné vody na III. mlýně. Fotografie z exkurze můžete vidět ve Fotogalerii.
     
     
     11.6.2008 se konal 5. ročník turnaje v minigolfu o putovní pohár ředitele školy. V kategorii mladších žáků naše družstvo vybojovalo 1. místo a v kategorii starších žáků jsme získali 3. místo. Josef Kovář (VI.A) byl nejlepším hráčem turnaje v kategorii chlapců. Fotografie z turnaje (foto p. uč. Nádaský) můžete vidět ve Fotogalerii.
     
     
     Dne 30.5.2008 se na naší škole konal fotbalový turnaj pro 4.-9. třídy, který organizoval p. uč. Radek Janout. Umístění v kategorii 4.-7. tříd: 1. VII.B (10 bodů), 2. VI.B (7 bodů), 3. VII.C (6 bodů), 4. VI.A (2 body), 5. IV.B (1 bod). Nejlepším hráčem byl vyhlášen Michal Filípek (VII.B). Umístění v kategorii 8.-9. tříd: 1. VIII.A (9 bodů), 2. VIII.B (6 bodů), 3.-4. IX.A a IX.B (oba 1 bod). Nejlepším hráčem byl Jiří Kozár (IX.B). Rozhodčími byli p. uč. Janout a Ladislav Drobný (VIII.A).
     Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout snímky ze zápasů i předávání cen.
     
     
     Poslední týden v květnu strávily děti z IV.A, V.A a VIII.C v ekologickém středisku Natura Rumburk. Prožily krásný týden mezi zvířaty a dozvěděly se mnoho nového o přírodě našeho kraje. Domů si odvezly vlastnoručně vyrobený papír a mnoho zážitků z kontaktu s domácími i volně žijícími zvířaty. Na fotografie se můžete podívat ve Fotogalerii.
     
     
     V okresním kole fyzikální olympiády Archimediáda se družstvo naší školy ve složení Lucie Prockertová (VII.B), Veronika Schleissová (VII.A) a Martin Zelenka (VII.A) umístilo na 4. místě.
     
     
     V rámci projektu Voda navštívili žáci 9. tříd dne 20.5.2008 čistírnu odpadních vod v Údlicích. Fotografie z exkurze si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.
     
     
     Děti z 1. tříd se svými učitelkami prožily 22. května den s Policií ČR na Nechranické přehradě. Fotografie p. uč. Gabriely Handrychové z této události můžete vidět zde.
     
     
     Ve dnech 20. a 23. května navštívily naši školu děti z mateřské školy na Blatenské ulici. Fotografie z návštěvy 1. tříd můžete vidět zde a zde.
     
     
     V ekologické soutěži pro žáky základních škol a víceletých gymnázií okresu Chomutov Mini Globe Games, která se konala 15.5.2008 v Kadani, se družstvo našich žáků ve složení Jiří Malecký (VI.B), Eliška Himmlová (VII.B) a Sára Märcová (IX.A) umístilo na 5. místě. Žáci soutěžili v praktických dovednostech z ekologie (určovali dřeviny, stopy zvířat, druhy mraků, ohrožené druhy zvířat i turistické značky, prováděli meteorologická a hydrologická měření, třídili odpady) a soutěž také prověřila schopnost vzájemné spolupráce.
     
     
     Dne 6.5.2008 se konal další ročník dopravní soutěže mladých cyklistů ve spolupráci s odborem školství, Besipem, Policií ČR, městskou policií, Českým červeným křížem a Domem dětí a mládeže v Chomutově. Za naši školu se zúčastnili Jakub Málek (V.A), Petr Štrougal (V.A), Lucie Procházková (VI.A), Tereza Bartlová (VI.B), Karolína Plášilová (VII.A), Tereza Svobodová (VII.A), Patrik Štěrba (VII.C) a Václav Kvíz (VIII.A), který si ve své kategorii vybojoval 1. místo v jednotlivcích. Na fotografie ze soutěže (foto p. uč. Patrik Nádaský) se můžete podívat ve Fotogalerii.
     
     
     Kristýna Bigasová ze třídy VI.B zvítězila v kategorii 2. stupeň základních škol ve výtvarné soutěži Jirkovská paleta se svou prací "Cukrárna radosti".
     
     
     Simona Kmoníčková ze třídy VII.A vybojovala 2. místo na Krajské přehlídce dětských sólových recitátorů Ústeckého kraje Dětská scéna 2008 a postupuje do celostátního kola. Sára Märcová získala ve stejné soutěži čestné uznání.
     
     
     Do Fotogalerie byly přidány fotografie z dopravní soutěže, kterou organizoval pan učitel Patrik Nádaský. Výsledky jsou uveřejněny v sekci Úspěchy školy.
     
     
     Žáci naší školy jsou úspěšní ve vědomostních i jiných soutěžích. Na jejich výsledky se můžete podívat v sekci Úspěchy školy.
     
     
     Žáci 7. tříd, kteří navštěvují zeměpisný seminář, pracují pod vedením paní učitelky Marie Polejové na projektu Kdybychom byli Vikingové. Fotografie si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.
     
     
     Do Fotogalerie byly přidány fotografie z lyžařského výcviku na Bublavě, který vedli p. uč. Patrik Nádaský a p. uč. Radek Janout, a z divadelního představení dramatického kroužku pod vedením p. uč. Petry Průchové.
     
     
     Poslední předvánoční den ve škole vypadá jinak než běžné školní dny. Fotografie z 21.12.2007 si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.
     
     
     Naši žáci měli velký úspěch na soutěži v anglické a německé recitaci, která se konala v pátek 14. prosince na ZŠ Zahradní. Angličtináři: Josef Cicu s Jakubem Hanusem (oba V.C) a Tereza Svobodová (VII.A) se umístili na 1. místech, Jiří Bock (VIII.B) na 2. místě a Veronika Kovářová (IX.A) získala zvláštní cenu. Němčináři: Tereza Strejcová (VI.B) se umístila na 2. místě a Dominika Randáčková (VIII.A) na 3. místě. Soutěžící připravily paní učitelky Petra Průchová a Iveta Macháčková. Blahopřejeme!
     
     
     Pěvecký sbor naší školy Happy Smile natočil svoje první CD - k dostání u paní učitelky Valevské!
     
     
     Žáci naší školy navštívili Drážďany a Muzeum Karla Maye v Radebeulu v Německu. Exkurzi připravily paní učitelky Iveta Macháčková a Lenka Brožková. Fotografie si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.
     
     
     V okresním přeboru škol v šachu, který pořádal Dům dětí a mládeže v Chomutově, vybojovalo 1. místo družstvo naší školy v sestavě Jiří Malecký (VI.B), Jan Klicman (IX.A), Štěpán Vykypěl (VI.B) a Tomáš Pohorelec (VIII.C). Naše družstvo postoupilo do krajského kola, které proběhne v lednu v Mostě. Blahopřejeme!
     
     
     V šachovém turnaji, který pořádali p. uč. Patrik Nádaský a p. uč. Radek Janout, se na prvních třech místech umístili tito žáci:
     Skupina č. 1: 1. místo - Jan Klicman (IX.A), 2. místo - Jiří Malecký (VI.B), 3. místo - Tomáš Pohorelec (VIII.C) a Patrik Štěrba (VII.C).
     Skupina č. 2: 1. místo - Radek Pertlík (VI.B), 2. místo - Štěpán Vykypěl (VI.B), 3. místo - Aleš Pěnička (VIII.A).
     
     
     V úterý 13. listopadu vystoupila na naší škole hudební a taneční skupina Mbunda Afrika z Konga. Na fotografie se můžete podívat ve Fotogalerii.
     
     
     V pátek 3. listopadu proběhla s velkým úspěchem beseda angličtinářů z 8. a 9. tříd s rodilou mluvčí z USA. Thank you, Emily!
     
     
     20. září viděli naši žáci ukázku dravců společnosti na ochranu dravých ptáků Zayferus. Fotografie z ukázek si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.
      Zayferus
     
     
     Na fotografie z vítání prvňáčků ve školním roce 2007/2008 se můžete podívat ve Fotogalerii.
     
     
     Naše škola se zúčastnila jarního Srdíčkového dne pořádaného občanským sdružením Život dětem. Při této akci jsme vybrali částku 16 100 Kč, což je nejvíc ze všech základních škol v západních a severních Čechách. Za získané peníze bude nakoupena zdravotnická technika pro dětské oddělení Krajské nemocnice Pardubice, dětské oddělení Nemocnice s poliklinikou v Havířově a dětské oddělení Nemocnice v Litomyšli, JIP Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty UK v Praze 2 a Pediatrickou kliniku FN v Praze Motole.
     
     
     Žáci třídy IV.A paní učitelky Martiny Markové přispívají na chov pískomila Tristramova a žebrovníka Waltlova v Podkrušnohorském zooparku a stávají se tak jeho adoptivními rodiči.
     
     
     Pěvecký sbor naší školy Happy Smile pod vedením paní učitelky Aleny Valevské zaznamenal další významný úspěch! Na mezinárodním festivalu adventní a vánoční hudby v Praze, kterého se zúčastnilo 68 pěveckých sborů ze 17 zemí Evropy, Asie a Afriky, se umístil v bronzovém pásmu.